Just another WordPress.com site

Купуємо гитару


Якщо, будучи дорослою людиною, у вас раптом виникло непереборне бажання навчитися грати на гітарі, і при цьому ви не знаєте, який купити інструмент для початку, ось кілька порад щодо купівлі гітари.
Перша гітара — класична
Навіть якщо ви зважилися на навчання грі на електрогітарі або бас-гітарі, починати краще саме з класичною. У цього інструменту м’які нейлонові струни і широкий гриф. Прийоми гри на ній — певне узагальнення прийомів гри на всіх інших гітарах більш «вузькою» спеціалізації. Освоївши класичну, ви без праці пристосуєтеся і до напівакустичною, і до електрогітари і т.д.
Перевіряємо на шлюб
Щоб звучання інструменти було якісним, вона повинна бути ідеально налаштована, у противному випадку вона буде фальшивити. Причина фальші технічно закладена зазвичай у порушенні мензури — довжині струн від нижнього до верхнього порожков. У класичної гітари вона традиційно складає 650 мм. При цьому довжина простору від 12 лада до 1 поріжка повинна бути 325 мм. Ні більше, ні менше.
Щоб перевірити дотримання цих пропорцій, при покупці гітари заміряйте тонкої металевої лінійкою вздовж першої струни (тобто самої тонкої).
Лінія грифа повинна бути ідеально прямої, паралельної струні. Інструмент з прогнутих грифом буде видавати деренчливі призвуки під час гри, а виправити його самостійно в домашніх умовах вже буде неможливо. Також і металеві лади повинні бути чистими на предмет вибоїн, з рівною поверхнею.
Обов’язково зверніть увагу на близькість струн до ладів: чим вона більша, тим грати буде простіше. Але занадто близько розташовані до ладів струни знову ж таки будуть деренчати. Далі виміряйте висоту струн над 12 ладом. Для першої вона повинна бути 3-4 мм, для шостої — 3,5-5 мм. Висота залежить від жорсткості струн і манери гри музиканта, і її можна відрегулювати, змінивши висоту нижнього поріжка.
Нарешті, запам’ятайте правило, яке не підлягає порушення ніколи. На класичну гітару ні в якому разі не можна встановлювати металеві струни. При цьому зворотний варіант цілком допустимо.
Корпус

Реклама

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google+ photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google+. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

w

Connecting to %s

Облако меток

%d такие блоггеры, как: